Przejdź do treści

Lifting terapeutyczny twarzy DRE

Lifting terapeutyczny twarzy DRE to „estetyczna kompozycja” technik manualnej stymulacji twarzy, wywodzących się z drepoterapii, czyli z konceptu wielowarstwowej terapii twarzy (a poprzez twarz także całego ciała), a służących poprawie wyglądu twarzy i jej odnowie biologicznej.

Wszystkie tkanki odpowiadają za wygląd twarzy, wzajemnie na siebie wpływają, odżywiają się i równoważą i biorą udział w procesie starzenia się. W trakcie zabiegu potrzeby poszczególnych tkanek są spełniane manualnie. Wszystkie warstwy twarzy są stymulowane w celu poprawy jej ogólnego wyglądu, zachowania i wywołania efektu liftingu tkanek.

Techniki pracy bazują na Drepoterapii czyli Wielowarstwowej Terapii Twarzy DRE, autorskiej metody terapeutki, mentorki i nauczycielki Pani Beaty Sekuły, założycielki Międzynarodowego Instytutu Refleksologii Twarzy.

Lifting twarzy DRE to nie tylko lifting tkanek, to „lifting” ogólnej energetyki ciała, podnoszenie na duchu, podnoszenie gotowości organizmu do konstruktywnych reakcji na stresory i stres.

Pojęcia Yin i Yang pochodzą z technik wschodnich, wywodzą się z Ajurwedy. Pomagają zrozumieć energetyczne i fizyczne funkcjonowanie tkanek. Znajomość YIN i YANG determinuje tempo pracy, głębokość i formę dotyku. Takie podejście do pracy z tkankami wywołuje długoterminowe zmiany w funkcjonowaniu organizm, zwłaszcza w sferze emocjonalnej.

Zabieg oparty o pracę na układzie limfatycznym, nerwowym, strukturach mięśniowo-powięziowych, tkance łącznej oraz układzie kostnym; to holistyczna terapia. Następuje przywrócenie równowagi fizjologicznej i energetycznej całego organizmu.

Zawarta w zabiegu jest m.in.

 • limfodrenaż manualny twarzy (usuwanie zastojów w organizmie)
 • manualna refleksologia twarzy (terapia antystresowa budująca odporność psychofizyczną)
 • Yin miofascioplastyka twarzy, szyi twarzoczaszki i mózgoczaszki (terapia tkanki łącznej)
 • Yang miostymulacja mięśni (tonizacja struktur mięśniowych)
 • technika mięśniowo-powięziowa (rozluźnienie taśm powięzionych)
 • biodynamiczna osteoplastyka głowy (poprawa ruchomości i ruchliwości szwów i połączeń międzykostnych twarzoczaszki).

Podczas zabiegu następuje :

1. Silna tonizacja układu nerwowego, regeneracja psychiczna i poczucie dobrostanu

 • spadek poziomów kortyzolu i adrenaliny
 • zmniejszenie napięcia mięśniowego w strukturach poprzecznie prążkowanych i gładkich
 • – poprawa przepływu mikro i makro krwi i innych płynów fizjologicznych
 • – wzrost wydzielania hormonu młodości, czyli DHEA
 • – wzrost wydzielania endorfin i enkefalin, czyli hormonów szczęścia oraz dopaminy, serotoniny i oksytocyny
 • 2. Praca na zakończeniach nerwów twarzowego i trójdzielnego uaktywnia funkcję nerwu błędnego ( wszystkie trzy nerwy tworzą razem tzw. nerwowy układ zaangażowania społecznego) , co przekłada się na niwelację napięć lokalnych na twarzy, ale także na aktywację funkcji nerwu błędnego, który odpowiada za niwelację stanów zapalnych, prawidłowe trawienie, metabolizm, konstruktywny sen czy odpoczynek a także poczucie satysfakcji w życiu
 • 3. Stan responsywności mózgu, który wywołują nawet cząstkowo techniki liftingu twarzy DRE a który łączy się ze stanem zaangażowania społecznego, wpływa na uruchomienie procesów regulacji i regeneracji organizmu a bez tego nie ma urody twarzy
 • 4. Praca Yin miofascioplastyczna, wywiera równoważący wpływ na SMAS i poprawia metabolizm „rusztowania” twarzy, którego zadaniem jest m.in. nawadnianie okolicznych tkanek, rozprowadzanie substancji odżywczych, usprawnianie funkcjonowania tego, co leży wokół.
 • 5. Poprawa wyglądu twarzy, efekt wypoczętej i promiennej twarzy, poprawa mikrokrążenia krwi i limfy, redukcja zastojów wewnątrz tkankowych , spłycenie i wygładzenie zmarszczek

Czas trwania ok. 60 min – cena 200 pln

Masaże po wcześniejszym zapisie telefonicznym lub sms/messenger i uzgodnieniu terminu wizyty.

☎️? Tel 530-763-178