Przejdź do treści

Refleksologia – refleksoterapia stóp

Początki refleksologii sięgają starożytności, wywodzi się z Ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, gdzie człowiek był traktowany całościowo tj.ciało, umysł i duch. Chińczycy korzystali z metody uciskania punktów na stopach około 500 r p.n.e. Refleksologia jest nauką według której narządom i organom naszego ciała odpowiadają punkty refleksoryczne (odruchowe) na naszych stopach, rękach, twarzy, uszach, całej głowie.

Refleksoterapia stóp polega na uciskaniu odpowiednich punktów znajdujących się na stopach. Każdemu z tych punktów odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Poprzez pracę na punktach/mapach odruchowych stóp powodujemy uruchomienie silnego impulsu nerwowego płynącego do mózgu, po czym następuje przekazanie informacji do okolic narządów powiązanych z punktami refleksorycznymi. Jest to tzw. łuk odruchowy kory mózgowej.

Poprzez uciskanie tych miejsc za pomocą kciuka i palców docieramy do źródeł choroby, poprawiamy krążenie i stymulujemy układ nerwowy, w celu uregulowania zaburzonych funkcji organizmu. Doprowadzamy organizm do naturalnego stanu równowagi energetycznej, balansu pracy narządów.

Odblokowanie kanałów, których blokada jest skutkiem konkretnych schorzeń, sprawia, że każda z komórek zasilona dawką energii podejmuje proces samoleczenia.

Refleksoterapia stóp polega na przeprowadzeniu wstępnego hydromasażu z podgrzewaną wodą stóp, a następnie stymulacji refleksorycznych obszarów na stopie zakończona relaksującym masażem olejem w akompaniamencie relaksacyjnej muzyki i świec.

Praca na stopach jest połączona z wiedzą o organizmie człowieka oraz energetyce ciała.

PRZECIWWSKAZANIA DO REFLEKSOLOGII STÓP:

  1. Zakrzepica oraz zapalenie żył, zdiagnozowane czerniaki (szczególnie na nogach i stopach),
  2. Tętniaki,
  3. Przeszczepy organów,
  4. Zagrożona ciąża,
  5. Złamania, uszkodzenia w obrębie stopy 
  6. Grzybica stóp.

Czas trwania ok. 60 min – 120 pln

Masaże po wcześniejszym zapisie telefonicznym lub sms/messenger i uzgodnieniu terminu wizyty.

☎️? Tel 530-763-178