Przejdź do treści

Refleksologia twarzy i głowy (refleksoterapia)

Początki refleksologii sięgają starożytności, wywodzi się z Ajurwedy i Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, gdzie człowiek był traktowany całościowo tj.ciało, umysł i duch. Chińczycy korzystali z metody uciskania punktów około 500 r p.n.e. Refleksologia jest nauką według której narządom i organom naszego ciała odpowiadają punkty refleksoryczne (odruchowe) na naszych stopach, rękach, twarzy, uszach, całej głowie.

Refleksoterapia twarzy i głowy polega na uciskaniu receptorów znajdujących się na skórze głowy i twarzy. Zawiera w sobie stymulujący masaż głowy, masaż twarzy, masaż uszu oraz akupresurę.

Każdemu z punktów refleksorycznych odpowiada określony organ, narząd wewnętrzny bądź część ciała. Poprzez pracę na punktach/mapach odruchowych powodujemy uruchomienie silnego impulsu nerwowego płynącego do mózgu, po czym następuje przekazanie informacji do okolic narządów powiązanych z punktami refleksorycznymi. Jest to tzw. łuk odruchowy kory mózgowej.

Stymuluje nerw błędny. Nerw błędny należy do przywspółczulnego układu nerwowego. Rozciąga się od czaszki aż do głębokich rejonów jamy brzusznej. To właśnie ten nerw pomaga nam między innymi odprężyć się, osiągnąć stan spokoju emocjonalnego, zredukować stres, oznaki zmęczenia czy niepokój. Po zabiegu skóra twarzy/ głowy jest odprężona, ukrwiona i dotleniona, a tym samym zyskuje blask i witalność. Tonizuje układ nerwowy i tym samym prowadzi do dobrego nastroju.

Głowa pokryta jest cieniutką siateczką mięśni. Stres, który codziennie przeżywamy, powoduje sztywnienie tych mięśni, co powoduje napięcie, ból głowy, problemy z koncentracją. Dlatego tak ważny jest masaż okolicy głowy. Refleksoterapia zatem poprawia wygląd skóry twarzy, niweluje zmarszczki mimiczne, poprawia funkcjonowanie narządów, działa odprężająco na skórę głowy. Wpływa również na uwolnienie się od negatywnych emocji, głęboko relaksuje i rozjaśnia umysł. Jest masażem antystresowym.

Czas trwania ok. 60 min – cena 200 pln

Masaże po wcześniejszym zapisie telefonicznym lub sms/messenger i uzgodnieniu terminu wizyty.

☎️? Tel 530-763-178