Przejdź do treści

Masaż Kobido – rytuał piękna cesarzowej Japonii

Korzenie japońskiego liftingującego masażu twarzy sięgają VX wieku. Technika masażu to wynik długotrwałej rywalizacji pomiędzy najlepszymi mistrzami masażu AnMa (co oznacza naciskanie, pocieranie), którego założeniem było uznanie piękna, jako stanu doskonałej równowagi pomiędzy zdrowiem fizycznym, emocjonalnym i duchowym. Mistrzowie zjednoczyli swoje talenty i stworzyli wyjątkową technikę masażu, z którego korzystała cesarzowa Japonii. Dlatego masaż Kobido nazwano rytuałem cesarzowej Japonii. Masaż ten kiedyś był zarezerwowany tylko dla osób z rodziny cesarskiej i szlachetnie urodzonych.

Kobido pozwala bez ingerencji igieł, zastrzyków, skalpela w naturalny sposób odmłodzić skórę. Stanowi alternatywę do zabiegów medycyny estetycznej.

Masaż działa na głębokich tkankach, spłyca zmarszczki mimiczne, poprawia krążenie krwi i limfy, dzięki czemu poprawia koloryt skóry, podnosi owal twarzy.

Następuje detoksykacja i dotlenienie tkanek, ponieważ wzmaga się produkcja kolagenu oraz elastyny powodując ujędrnienie skóry.

Masaż, który uaktywnia nerwy twarzy, przez co zwiększa przepływ energii qi/prany na twarzy, co prowadzi do naturalnego efektu liftingu. Twarz staje się piękna, promienna.

Jest profilaktyką w procesach starzenia się skóry.

Kobido jest także jedną z form stymulowania nerwu błędnego. Nerw błędny należy do przywspółczulnego układu nerwowego. Rozciąga się od czaszki aż do głębokich rejonów jamy brzusznej. To właśnie ten nerw pomaga nam między innymi odprężyć się, osiągnąć stan spokoju emocjonalnego, zredukować stres, oznaki zmęczenia czy niepokój.

Kobido jest nie tylko relaksacyjno-liftingującą sesją, ale również pomaga osobom cierpiącym na bóle głowy, odprężając umysł, zmniejsza też burksizm, zmniejszając napięcia w obszarze szczękowo-twarzowym, niweluje sztywność mięśni.

Wolne ruchy wprowadzają w stan głębokiego relaksu, gdzie masowana jest nie tylko twarz, ale i szyja, kark, ramiona, głowa.

Skóra twarzy odzyskuje naturalny blask, niwelując skutki stresu, przeciążenia psychicznego przyczyniając się do uwalniania endorfin „hormonu szczęścia”, co prowadzi do lepszych efektów liftingujących.

Jest to relaksująca cudowna sesja w dźwiękach muzyki i w blasku świec połączona ze zjawiskowym efektem liftingu twarzy.

Dzieli się na sześć etapów :

1. Rozluźnienie całej struktury napięć wzdłuż mięśni mimicznych, etap wykonywany na „ sucho”

2. Głęboki relaks likwidujący napięcia mięśniowe barków, szyi, twarzy oraz skóry głowy z zastosowaniem naturalnych olejków, kremów

3. Drenaż limfatyczny– usuwający zastoje płynów w tkankach

4. Lifting – intensywny lifting oparty na podbieraniu skóry, oklepywaniu, obszczypywaniu, podrywaniu, drobieniu, rozcieraniu, ugniataniu i rolowaniu.

5. Część zamykająca-relaksujące zakończenie masażu.

6. Akupresura – uciskanie punktów energetycznych na twarzy oraz masaż uszu, co powoduje pobudzenie energii życiowej.

PRZECIWWSKAZANIA DO MASAŻU TWARZY:

 1. Zabiegi medycyny estetycznej (kwas hialuronowy  i inne wypełniacze ok. 2,5 miesiąca, botoks 2 tyg, nici liftingujące 6 miesięcy)
 2. Stany zapalne skóry
 3. Stany zapalne organizmu- gorączka
 4. Przerwana ciągłość naskórka
 5. Cera naczyniowa –  istnieje możliwość zabiegu, ale w delikatnej formie (efekt liftingu po dłuższym czasie),
 6. Stany ropne około zębowe, ekstrakcja zęba 2 tygodnie, implant zęba 2 miesiące
 7. Trądzik różowaty w fazie zaostrzeń
 8. Nowotwory
 9. Ciąża zagrożona
 10. Wysokie nadciśnienie tętnicze

Proponuje połączenie rytuału Kobido z technikami wywodzącymi się tradycyjnej medycyny chińskiej:

 • z masażem próżniowym bańkami Intensywny efekt liftingu, naprężenie skóry, dotlenianie skóry, usprawnienie odpływu limfy przez co nastepuje niwelacja obrzęków
 • z masażem kamieniem z kwarcu różowego Gua Sha Lifting, ujędrnienie skóry, poprawienie cyrkulacji krwi, dodatkowo pocieranie wzmaga wzrost nowych komórek, dzięki czemu działa odmładzająco na tkanki skóry
 • z kinesiotapingiem Zastosowanie specjalnych taśm, gdzie w ich miejscu zwiększa się krążenie krwi, przepływ limfy, mięśnie się rozluźniają, a zmarszczki zostają wygładzone. W zależności od potrzeb Klientki koncentruję się na działaniu liftingującym bądź na drenażu limfatycznym w przypadku obrzęków.

Czas trwania ok. 60 min – cena 160 pln

Kobido plus bańki/gua sha/kinesiotaping – 200 pln

Masaże po wcześniejszym zapisie telefonicznym lub sms/messenger i uzgodnieniu terminu wizyty.

☎️? Tel 530-763-178