Przejdź do treści

Ajurweda

Ajurweda to nauka o życiu licząca sobie już ponad 5000 lat.

Uważana jest za matkę innych systemów medycznych, czerpały z niej narody Azji, Oceanii, Afryki, a także Europy. Współczesny świat zachodni dopiero zaczyna odkrywać to bogactwo wiedzy, szczególnie gdy dotychczasowe systemy opieki zdrowotnej tracą zaufanie społeczeństw.

To obszerna wiedza o tym jak dbać o siebie – o ciało i umysł, o ducha, zmysły i emocje. Odnosi się do zdrowia i uzdrawiania w harmonii z prawami natury.

Człowiek jest mikrokosmosem natury, odzwierciedla piękno wszechświata. Rytm natury w świecie zewnętrznym – dzień, noc, pory roku odzwierciedla się też w organizmie człowieka poprzez nieuchronne okresy i cykle życia: narodziny, wzrastanie, starzenie się i śmierć. Jesteśmy nierozłączną częścią natury i właśnie żyjąc w harmonii z naturą możemy polepszyć nasze życie.

Ajurweda daje nam ogromną gamę zabiegów – od oczyszczających, przez relaksujące, odmładzające po uodparniające i wzmacniające. Daje nam zioła, diety, jogę, ćwiczenia, medytacje i masaże. Daje nam czytelne wskazówki, jak możemy pielęgnować zdrowie, samopoczucie i piękno.

Zapraszam

Dyplomowana absolwentka studiów podyplomowych I i II stopnia

Ajurweda holistyczna koncepcja zdrowia GWSH Katowice

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.